Jarní skupinové dny – velká skupina online

pod vedením Mgr. Heleny Klímové a PhDr. Luďka Vrby

14.5.2020 v 19.00

Milé kolegyně, milí kolegové,
rádi bychom vás informovali o novém vývoji našich úvah o konání Jarních skupinových dní 2020.
Vzhledem k okolnostem pandemie se bohužel možnost uspořádat konferenci v letošním roce jeví jako nepravděpodobná.  Ačkoli se v tuto chvíli zdá, že v naší zemi se situace vyvíjí zatím slibně, nebude zatím možné, aby osobně dorazila zahraniční přednášející z Izraele.
Nechceme v současné nejisté situaci nadále prodlužovat pocity nejistoty ohledně JSD. Z těchto důvodu jsme se rozhodli přesunout celou akci na jaro příštího roku, s největší pravděpodobností na druhou půlku května. Jakmile budeme mít k dispozici přesný termín, budeme vás informovat.
Budeme rádi, když s námi v této nepříjemné situaci trpělivě vydržíte. Pokud však nemůžete nebo nechcete s účastí na JSD čekat do příštího jara, konferenční poplatek vám vrátíme.
Ačkoliv jsme se nemohli letos v dubnu sejít osobně, nabízíme účastníkům všech ročníků JSD možnost účastnit se velké skupiny (large group) on-line, pod vedením Mgr. Heleny Klímové a PhDr. Luďka Vrby, a to 14. 5. 2020 od 19:00 do 20:30 hodin. Skupina není nijak zpoplatněna. Rádi bychom využili moderních technologií a dopřáli si sobě i vám zažít skupinu alespoň online 😊
Dále najdete jak informace o large group obecně, tak i obecné informace o online LG a jejích specifických pravidlech a doporučeních a pozvánku k připojení na large group přes zoom a technické informace.

Se srdečným pozdravem za celý tým JSD,
Mgr. Daniela Saifrtová a Mgr. Denisa Schücková

Velká skupina reflektuje pocity, myšlenky a probíhající vědomé a nevědomé děje všech přítomných členů. Pomáhá k uvědomění a pojmenování
aktuálního dění v kontextu společnosti, velké skupiny a jejích členů..

Velká skupina on line – pravidla a doporučení
Základní pravidla, jejich smysl, jsou stejná jako v klasické skupině s osobní účastí na místě. Účast je umožněna pozváním se strany svolavatelů.
Pro zážitek skupiny si každý účastník zvolí takový prostor, který zaručí jeho soukromí a nerušenost. Účastníci se zavazují nesdělovat navenek ani výroky dalších přítomných ani jejich totožnost. Průběh skupiny není povoleno natáčet.
Vedle mlčenlivosti, diskrétnosti, platí i pravidlo pravdivosti a také zdrženlivosti (zdržet se po dobu skupinového zážitku jídla, odcházení, kouření, telefonování, mailování). Osvědčuje se nicméně větší pohyblivost na místě, aby obrazovka občas zachytila kromě tváře i celek bytosti včetně výseku místnosti, jakožto doplňkové druhy informace. Pro důvody technické se doporučuje pozorné oddělování času sdělení od času mlčení, s pomocí tlačítek !mute/unmute (obvykle vlevo dole). Svolavatelé podle svého uvážení moderují a interpretují skupinové dění, jako je tomu při skupinách tradičních, klasických. Zodpovídají rovněž za přesný, jasný začátek a konec skupinového zážitku, všechny potřebné informace a sdělení se odehrají v čase skupiny.
Tato pravidla jsou oznámena přihlášeným včas před zahájením skupiny, diskuse k těmto částečně novým pravidlům je možná a vítaná v průběhu skupinového dialogu.

Technické informace:
1) Zoom je jednoduché používat; potřebujete web kameru, mikrofon, reproduktory a dobré internetové připojení.
2) Pokud jste zatím Zoom nepoužívali, je třeba si jej stáhnout na  https://zoom.us, případně v aplikaci na chytrém mobilu (pro kvalitní zážitek ale doporučujeme použití počítače nebo tabletu). Poté se můžete připojit ke skupině (meeting). K tomu vám poslouží odkazy uvedené v pozvánce na konci tohoto emailu. Klikněte na webovou adresu pod textem “Join Zoom meeting”, pak na “Join with video”. Důležité údaje, které po vás dle typu vaší techniky mohou být vyžadovány jsou Meeting ID a nově nyní i Password (ten budete potřebovat téměř určitě). Oba údaje také naleznete níže v pozvánce, stačí překopírovat do příslušného okénka.
Tip: V programu můžete měnit způsob, kterým vidíte ostatní: můžete měnit mezi “Gallery view”, kde vidíte v malých ikonách všechny členy a “Speaker view”, kde vidíte jen člověka, který právě hovoří. Ovládací tlačítko najdete v pravém horním rohu obrazovky Zoom.

POZVÁNKA
14.5.2020 v 19.00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/83808036877?pwd=T05hTHQvUCtZWExOVVBmQS9RYjMydz09
Meeting ID: 838 0803 6877
Password: 005287