Přednáška ČPS – Psychická pravda, její (ne)snesitelnost, zacházení s ní nejen v klinické situaci – kleiniánské a postkleinánské přístupy

Luba Březinová

16.11.2023 v 19.30

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí zájemci o psychoanalýzu
srdečně vás zveme na přednášku

Luby Březinové

Psychická pravda, její (ne)snesitelnost, zacházení s ní nejen v klinické situaci – kleiniánské a postkleinánské přístupy

která se bude konat 16.11.2023 v 19.30 v sídle ČPS (Pobřežní 22, Praha 8 – Karlín). Účastnit se je možné také online prostřednictvím ZOOM.

Nejspíš žádný psychoanalytik nebude jiného názoru, že do analýzy chodí stále častěji nebo spíš převážně pacienti se závažnou psychopatologií. Chtějí, touží po porozumění a pomoci, ale v práci s nimi často dojdeme k tomu, že vlastně tak úplně rozumět a vědět nechtějí. Jejich obranné systémy jsou velmi rezistentní nebo jde také říct, že jsou velmi funkční. Chrání před porozuměním a poznáním svých vnitřních motivů, schémat, vnitřní reality, která bývá jiná, než jakou se zdála být. Analytik není jen tím, kdo pomůže porozumět, ale především tím, kdo pomůže snášet vinu a stud související s odkrytou vnitřní pravdou.

Jde o součást pravidlného cyklu odborných setkání pořádaných Českou psychoanalytickou společností.
Setkání probíhají každý 3. čtvrtek v měsíci v 19:30 v sídle ČPS (Pobřežní 22, Praha 8 – Karlín), pokud není uvedeno jinak.

S přátelským pozdravem
Rada ČPS