Velká skupina ČSPAP online

11.6.2020 ve 20.00

Milí všichni členové a přátelé ČSPAP,
připomínáme poslední ze série 3 online large group ČSPAP, která se uskuteční ve čtvrtek 11.6. ve 20 hod a kde bude možnost zhodnotit proběhlý čtvrt rok z různých úhlu pohledu.

Upozorňujeme, že ZOOM má novou aktualizaci. Tu je třeba snadno stáhnout- tj. potvrdit Ok ve chvíli, kdy ZOOM po spuštění takovou hlášku nabídne. Některé PC posléze ještě vyžadují restart PC.

Těšíme se na slyšenou.
Za ĆSPAP
Daniela Saifrtová

 

Milí členové ČSPAP,
rádi bychom Vás pozvali k poslední z minisérie large group ČSPAP s tématikou současné situace. Počet tři se nám jeví jako dobře ukončený tvar. LG se uskuteční 11.6.2020 ve 20 hod. Pravidla jsou stejná, jako při minulých LG. Pozvánku najdete dole.

S pozdravem
Mgr. Daniela Saifrtová
Vedoucí skupinové sekce ČSPAP

Velká skupina on line – pravidla a doporučení
Základní pravidla, jejich smysl, jsou stejná jako v klasické skupině s osobní účastí na místě. Účast je umožněna pozváním se strany convenorů (svolavatelů, moderátorů, organizátorů) nebo členem vedení ČSPAP, případní další zájemci se mohou svolavatelům (nebo vedoucí skupinové sekce – Mgr. Daniele Saifrtové) přihlásit nejpozději den před konáním.
Pro zážitek skupiny si každý účastník zvolí takový prostor, který zaručí jeho oddělenost, nerušenost, nesdílenost. Účastníci se zavazují nesdělovat navenek ani výroky dalších přítomných ani jejich totožnost. Průběh skupiny není povoleno natáčet.
Vedle mlčenlivosti, diskrétnosti, platí i pravidlo pravdivosti a také zdrženlivosti (zdržet se po dobu skupinového zážitku jídla, odcházení, kouření, telefonování, mailování). Osvědčuje se nicméně větší pohyblivost na místě, aby obrazovka občas zachytila kromě tváře i celek bytosti včetně výseku místnosti, jakožto doplňkové druhy informace. Pro důvody technické se doporučuje pozorné oddělování času sdělení od času mlčení, s pomocí tlačítek (obvykle vlevo dole). Convenoři podle svého uvážení moderují a interpretují skupinové dění, jako je tomu při skupinách tradičních, klasických. Convenoři také zodpovídají za přesný, jasný začátek a konec skupinového zážitku, všecky potřebné informace a sdělení se odehrají v čase skupiny.
Tato pravidla jsou oznámena přihlášeným včas před zahájením skupiny, diskuse k těmto částečně novým pravidlům je možná a vítaná v průběhu skupinového dialogu.

Technické informace:
1) Zoom je jednoduché používat; potřebujete web kameru, mikrofon, reproduktory a dobré internetové připojení.
2) Pokud jste zatím Zoom nepoužívali, je třeba si jej stáhnout na  https://zoom.us, případně v aplikaci na chytrém mobilu (pro kvalitní zážitek ale doporučujeme použití počítače nebo tabletu). Poté se můžete připojit ke skupině (meeting). K tomu vám poslouží odkazy uvedené v pozvánce na konci tohoto emailu. Klikněte na webovou adresu pod textem “Join Zoom meeting”, pak na “Join with video”. Důležité údaje, které po vás dle typu vaší techniky mohou být vyžadovány jsou Meeting ID a nově nyní i Password (ten budete potřebovat téměř určitě). Oba údaje také naleznete níže v pozvánce, stačí překopírovat do příslušného okénka.
Tip: V programu můžete měnit způsob, kterým vidíte ostatní: můžete měnit mezi “Gallery view”, kde vidíte v malých ikonách všechny členy a “Speaker view”, kde vidíte jen člověka, který právě hovoří. Ovládací tlačítko najdete v pravém horním rohu obrazovky Zoom.

POZVÁNKA
https://us02web.zoom.us/j/82546499167?pwd=Uk5vWjlrTWtIRElCT3dtQ3lYWkdWQT09
Meeting ID: 825 4649 9167
Password: 029938