Velká skupina ČSPAP online

18.11.2020 ve 20.00

Milé kolegyně, milí kolegové,
rádi bychom vás opět pozvali k další online LG pro všechny členy ČSPAP a pro spřátelené, a to ve středu 18.11. ve 20 hod, tentokrát pod vedením Mgr. Heleny Klímové a MUDr. Petra Klimpla. Pozvánka k připojení přes zoom i technické info ve spodní části emailu.
Se srdečným pozdravem za tréninkový výbor skupinové sekce

Mgr. Daniela Saifrtová
Vedoucí skupinové sekce
group()cspap.cz

Velká skupina on line – pravidla a doporučení
Základní pravidla, jejich smysl, jsou stejná jako v klasické skupině s osobní účastí na místě. Účast je umožněna pozváním se strany convenorů (svolavatelů, moderátorů, organizátorů) nebo členem vedení ČSPAP, případní další zájemci se mohou svolavatelům (nebo vedoucí skupinové sekce – Mgr. Daniele Saifrtové) přihlásit nejpozději den před konáním.
Pro zážitek skupiny si každý účastník zvolí takový prostor, který zaručí jeho oddělenost, nerušenost, nesdílenost. Účastníci se zavazují nesdělovat navenek ani výroky dalších přítomných ani jejich totožnost. Průběh skupiny není povoleno natáčet.
Vedle mlčenlivosti, diskrétnosti, platí i pravidlo pravdivosti a také zdrženlivosti (zdržet se po dobu skupinového zážitku jídla, odcházení, kouření, telefonování, mailování). Osvědčuje se nicméně větší pohyblivost na místě, aby obrazovka občas zachytila kromě tváře i celek bytosti včetně výseku místnosti, jakožto doplňkové druhy informace. Pro důvody technické se doporučuje pozorné oddělování času sdělení od času mlčení, s pomocí tlačítek (obvykle vlevo dole). Convenoři podle svého uvážení moderují a interpretují skupinové dění, jako je tomu při skupinách tradičních, klasických. Convenoři také zodpovídají za přesný, jasný začátek a konec skupinového zážitku, všecky potřebné informace a sdělení se odehrají v čase skupiny.
Tato pravidla jsou oznámena přihlášeným včas před zahájením skupiny, diskuse k těmto částečně novým pravidlům je možná a vítaná v průběhu skupinového dialogu.

Technické informace:
1) Zoom je jednoduché používat; potřebujete web kameru, mikrofon, reproduktory a dobré internetové připojení.
2) Pokud jste zatím Zoom nepoužívali, je třeba si jej stáhnout na  https://zoom.us, případně v aplikaci na chytrém mobilu (pro kvalitní zážitek ale doporučujeme použití počítače nebo tabletu). Poté se můžete připojit ke skupině (meeting). K tomu vám poslouží odkazy uvedené v pozvánce na konci tohoto emailu. Klikněte na webovou adresu pod textem “Join Zoom meeting”, pak na “Join with video”. Důležité údaje, které po vás dle typu vaší techniky mohou být vyžadovány jsou Meeting ID a nově nyní i Password (ten budete potřebovat téměř určitě). Oba údaje také naleznete níže v pozvánce, stačí překopírovat do příslušného okénka.
Tip: V programu můžete měnit způsob, kterým vidíte ostatní: můžete měnit mezi “Gallery view”, kde vidíte v malých ikonách všechny členy a “Speaker view”, kde vidíte jen člověka, který právě hovoří. Ovládací tlačítko najdete v pravém horním rohu obrazovky Zoom.
POZVÁNKA
https://us02web.zoom.us/j/88650211039?pwd=QUJaWmlaVmFLblBSTkxQMkVaR1h2Zz09
Meeting ID: 886 5021 1039
Passcode: 579804