Velká skupina online

14.4.2020 ve 20.00

Milí všichni členové  ČSPAP,
rádi bychom vás v současné  pohnuté době pozvali k účasti na  možnosti společně sdílet naše zkušenosti, radosti i starosti formou  online velké skupiny.  Jde o formát, který v těchto  časech  úspěšně probíhá i na mezinárodní  úrovni organizován  EFPP nebo GASI. Large group se uskuteční prostřednictvím Zoom v úterý 14.4.2020 od 20 hod.   Skupinu povede Mgr. Helena  Klímová a PhDr. Luděk Vrba, bude trvat 90 min. Níže najdete podrobnější technické  údaje, které vám umožní připojení.

Rádi se s vámi  uslyšíme a uvidíme, byť  jen virtuální cestou.
S přáním co nejklidnějších dní a co nejvíce zdraví za skupinovou sekci i koordinační výbor ČSPAP

Mgr. Daniela Saifrtová
Vedoucí skupinové sekce

Milí VŠICHNI  (tj. řádní, hostující, mimořádní) členové ČSPAP,
ještě jednou vás srdečně zveme k účasti na první online velké skupině pořádané skupinovou sekcí ČSPAP, a to v úterý, 14. dubna, ve 20 hod prostřednictvím aplikace Zoom.

Technické informace:
1) Zoom je jednoduché používat; potřebujete web kameru, mikrofon, reproduktory a dobré internetové připojení.
2) Pokud jste zatím Zoom nepoužívali, je třeba si jej stáhnout na  https://zoom.us, případně v aplikaci na chytrém mobilu (pro kvalitní zážitek ale doporučujeme použití počítače nebo tabletu). Poté se můžete připojit ke skupině (meeting). K tomu vám poslouží odkazy uvedené v pozvánce na konci tohoto emailu. Klikněte na webovou adresu pod textem “Join Zoom meeting”, pak na “Join with video”. Důležité údaje, které po vás dle typu vaší techniky mohou být vyžadovány jsou Meeting ID a nově nyní i Password (ten budete potřebovat téměř určitě).  Oba údaje také naleznete níže v pozvánce, stačí překopírovat do příslušného okénka.

Zde ještě několik pravidel a doporučení pro online large group:

  • ke skupině se připojte z klidné místnosti, kde máte soukromí a nikdo vás neruší, a kde je minimální hluk z okolí (např. tedy místnost bez dětí, domácích mazlíčků, TV či další elektroniky atd.),
  • připojte se prostřednictvím videa i audia,
  • soustřeďte se na interakce a komunikace ve skupině (žádné telefonáty, emaily, textové zprávy),
  • prosíme, nepoužívejte možnost “chat”,
  • připojte se ideálně přes počítač, notebook nebo tablet,
  • připojte se, pokud možno, 10 minut před začátkem skupiny, abyste si mohli prověřit funkci videa a audia,
  • v případě, že se ve vašem okolí objeví příležitostný hluk, prosíme, ztište svoje připojení, pokud nemluvíte. Použijte na to tlačítko “Mute”, které najdete ve spodním levém rohu obrazovky Zoom.

Tip: V programu můžete měnit způsob, kterým vidíte ostatní: můžete měnit mezi “Gallery view”, kde vidíte v malých ikonách všechny členy a “Speaker view”, kde vidíte jen člověka, který právě hovoří. Ovládací tlačítko najdete v pravém horním rohu obrazovky Zoom.

Na slyšenou i viděnou s vámi se za skupinovou sekci těší,
Daniela Saifrtová a Denisa Schücková

POZVÁNKA
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/91847024843?pwd=SXcra05ZTklrb1RZNUlTeHV0elQydz09
ID: 918 4702 4843
Password: 506906